• Zabawa karnawałowa

W dniu 4.02.2023 r. nie opuszczały na radosne nastroje, ponieważ odbyła się zabawa karnawałowa, którą przygotowałą Rada Rodziców, uczniowie oraz nauczyciele. Wszycy bez wyjątku bawiliśmy się świetnie.

• Dzień Głośnego Czytania

1 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji z okazji Światowego Dnia Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2010 r. i koncentruje się na uświadomieniu znaczenia czytania na głos oraz propagowania czytania i pisania jako prawa człowieka. Klasy IV i VI w czasie zajęć z języka angielskiego miały okazję posłuchać uproszczonych wersji książek: „Alicja w Krainie Czarów” i „101 Dalmatyńczyków” w języku angielskim. W ramach akcji czytelniczej uczniowie wysłuchali fragmentów książek w języku polskim i angielskim w interpretacji swoich kolegów i koleżanek ze starszych klas. Przedszkolaki też mogły posłuchać bajek w języku angielskim czytanych przez Patrycję, uczennicę kl. VI.

• BohaterOn

BhaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

• Góra Grosza

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet – Góra Grosza. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych które nie wychowują się w swojej rodzinie. Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. Towarzystwo Nasz Dom od wielu lat wspiera dzieci i młodzież, finansując m.in. pomoc specjalistyczną (terapie, rehabilitacje), pracę z rodziną biologiczną, rozwój indywidualnych zainteresowań wychowanków (stypendia, korepetycje, zajęcia dodatkowe, kursy zawodowe).

• Bezpieczne ferie

W czwartek 12.01.2023 r. rozmawialiśmy o tym, jak przyjemnie i przede wszystkim bezpiecznie spędzić czas podczas zimowego wypoczynku. Mamy nadzieję, że za dwa tygodnie spotkamy się zdrowi, wypoczęci i pełni energii.

• Konkurs muzyczny kolęd i pastorałek. "Hej kolędo leć..".

W czwartek (12.01) w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbył się konkurs muzyczny kolęd i pastorałek. "Hej kolędo leć..". Głównymi celami festiwalu było uwrażliwienie dzieci i wychowawców na muzykę i piosenkę, umożliwienie dzieciom prezentacji swoich umiejętności poza swoim środowiskiem , inspirowanie do poszukiwań nowych tekstów i muzyki, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności, promocja dokonań artystycznych dzieci.

• Sportowiec roku

Nasza szkolna koleżanka została Sportowcem Roku 2022 Tygodnika Korso. Jesteśmy dumni z sukcesu naszej koleżanki i życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej!

• Jasełka

W jeszcze świątecznych nastrojach uczniowie klasy 4 oraz zerówkowicze zaprezentowali jasełka. 5 stycznia w radosnej poświątecznej atmosferze spędziliśmy czas na oglądaniu przedstawienia i wspólnyk kolędowaniu.

Niedziela 19.05.2024